1825Y1K50101KCR
Mfr.Part #
1825Y1K50101KCR
Description
CAP CER 100PF 1.5KV C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
100pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
1825Y1K50101KCR
Knowles Syfer 1825Y1K50101KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±10% 100pF