1825Y1K50101FCR
Mfr.Part #
1825Y1K50101FCR
Description
CAP CER 100PF 1.5KV C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y1K50101FCR
Knowles Syfer 1825Y1K50101FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±1% 100pF