1825Y1K20822MXR
Mfr.Part #
1825Y1K20822MXR
Description
CAP CER 8200PF 1.2KV X7R 1825
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
8200pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y1K20822MXR
Knowles Syfer 1825Y1K20822MXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±20% 8200pF