1825Y1K20821KCT
Mfr.Part #
1825Y1K20821KCT
Description
CAP CER 820PF 1.2KV C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
820pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1825Y1K20821KCT
Knowles Syfer 1825Y1K20821KCT
FlexiCap™ 820pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K20821KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y1K20821KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm