1825Y1K20821KCR
Mfr.Part #
1825Y1K20821KCR
Description
CAP CER 820PF 1.2KV C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
820pF
Datasheets
1825Y1K20821KCR
Knowles Syfer 1825Y1K20821KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±10% 820pF