1825Y1K20820FCT
Mfr.Part #
1825Y1K20820FCT
Description
CAP CER 82PF 1.2KV C0G/NP0 1825
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Datasheets
1825Y1K20820FCT
Knowles Syfer 1825Y1K20820FCT
FlexiCap™ 82pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K20820FCT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1825Y1K20820FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm