1825Y1K20820FCR
Mfr.Part #
1825Y1K20820FCR
Description
CAP CER 82PF 1.2KV C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Capacitance :
82pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1825Y1K20820FCR
Knowles Syfer 1825Y1K20820FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±1% 82pF