1825Y1K20682JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y1K20682JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 1.2KV X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
6800pF
Feature :
Soft Termination
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1825Y1K20682JXT
Knowles Syfer 1825Y1K20682JXT
FlexiCap™ 6800pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K20682JXT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1825Y1K20682JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm