1825Y1K20681MXT
Mfr.Part #
1825Y1K20681MXT
Description
CAP CER 680PF 1.2KV X7R 1825
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
680pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
1825Y1K20681MXT
Knowles Syfer 1825Y1K20681MXT
FlexiCap™ 680pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K20681MXT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1825Y1K20681MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm