1825Y1K20681JCT
Mfr.Part #
1825Y1K20681JCT
Description
CAP CER 680PF 1.2KV C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y1K20681JCT
Knowles Syfer 1825Y1K20681JCT
FlexiCap™ 680pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K20681JCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1825Y1K20681JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm