1825Y1K20681GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y1K20681GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 1.2KV C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
680pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1825Y1K20681GCT
Knowles Syfer 1825Y1K20681GCT
FlexiCap™ 680pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K20681GCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y1K20681GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm