1825Y1K20681FCT
Mfr.Part #
1825Y1K20681FCT
Description
CAP CER 680PF 1.2KV C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Capacitance :
680pF
Datasheets
1825Y1K20681FCT
Knowles Syfer 1825Y1K20681FCT
FlexiCap™ 680pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K20681FCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y1K20681FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm