1825Y1K20562MXT
Mfr.Part #
1825Y1K20562MXT
Description
CAP CER 5600PF 1.2KV X7R 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
5600pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Datasheets
1825Y1K20562MXT
Knowles Syfer 1825Y1K20562MXT
FlexiCap™ 5600pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K20562MXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y1K20562MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm