1812J0100104GCR
Mfr.Part #
1812J0100104GCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 0.1UF 10V C0G/NP0 1812
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±2%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.1μF
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1812J0100104GCR
Knowles Syfer 1812J0100104GCR
0.1μF 10V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812J0100104GCR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1812J0100104GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm