1812J0100102KCT
Mfr.Part #
1812J0100102KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 1000PF 10V C0G/NP0 1812
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
1000pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
1812J0100102KCT
Knowles Syfer 1812J0100102KCT
1000pF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812J0100102KCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1812J0100102KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm