1812HC470KAT1A\SB
Mfr.Part #
1812HC470KAT1A\SB
Description
CAP CER 47PF 3KV X7R 1812
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47pF
Tolerance :
±10%
Datasheets
1812HC470KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812HC470KAT1A\SB
47pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812HC470KAT1A\SB Overview
A 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1812HC470KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm