1812HC122MAT1A\SB
Mfr.Part #
1812HC122MAT1A\SB
Description
CAP CER 1200PF 3KV X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
High Voltage
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
1200pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Published :
Packaging :
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
1812HC122MAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812HC122MAT1A\SB
1200pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812HC122MAT1A\SB Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
1812HC122MAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm