1812HA271KAT1A\COL
Mfr.Part #
1812HA271KAT1A\COL
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 270PF 3KV C0G/NP0 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
3000V 3kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Voltage
Published :
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Capacitance :
270pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
KYOCERA AVX 1812HA271KAT1A\COL
270pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812HA271KAT1A\COL Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1812HA271KAT1A\COL Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm