1812HA270JATME
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812HA270JATME
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 27PF 3KV NP0 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Fiber Ports :
2
Copper Ports :
8
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Copper Type :
Size / Dimension :
0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Ratings :
Series :
EKI
Configuration :
Fixed + SFP
Fiber Type :
SFP
Height - Seated (Max) :
Features :
High Voltage
Tolerance :
±5%
Type :
Switch - Managed
Ingress Protection :
IP30
Package :
Tape and Reel (TR)
PoE Ports :
8
Capacitance :
27 pF
Lead Style :
Voltage - Rated :
3000V (3kV)
Voltage - Input :
24 ~ 48VDC
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
SFP/XFP Type :
SFP, Gigabit
Mounting Type :
DIN Rail
Failure Rate :
Connector Type :
RJ45, SFP
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Ports :
10
SFP/XFP Ports :
2
Thickness (Max) :
0.057 (1.45mm)
Lead Spacing :
Datasheets
1812HA270JATME
KYOCERA AVX 1812HA270JATME
EKI 27 pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm) -10°C ~ 60°C DIN Rail 1812 (4532 Metric)
1812HA270JATME Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm).As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G, NP0.
1812HA270JATME Features
a size/dimension of 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)