1812HA221KAT1A\SB
Mfr.Part #
1812HA221KAT1A\SB
Description
CAP CER 220PF 3KV C0G/NP0 1812
Capacitance :
220pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1812HA221KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812HA221KAT1A\SB
220pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812HA221KAT1A\SB Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1812HA221KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm