1812CC333KBT1A
Mfr.Part #
1812CC333KBT1A
Description
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1812
Height :
2.54mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.033µF
Case Code (Imperial) :
Depth :
3.2mm
No
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness :
2.54mm
Datasheets
1812CC333KBT1A
KYOCERA AVX 1812CC333KBT1A
0.033μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC333KBT1A Overview
A program's size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1812CC333KBT1A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm