1812CC332MAT1A
Mfr.Part #
1812CC332MAT1A
Description
CAP CER 3300PF 630V X7R 1812
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Datasheets
1812CC332MAT1A
KYOCERA AVX 1812CC332MAT1A
3300pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC332MAT1A\SB Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
1812CC332MAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm