1812CC332KATME
Mfr.Part #
1812CC332KATME
Description
CAP CER 3300PF 630V X7R 1812
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Lead Free :
Lead Free
Thickness :
2.54mm
1812 (4532 Metric)
Height :
2.54mm
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
3300pF
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Rated DC :
600V
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
1812CC332KATME
KYOCERA AVX 1812CC332KATME
3300pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC332KATME Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 600V, it can operate.
1812CC332KATME Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 600V