1812CC224KAT2A
Mfr.Part #
1812CC224KAT2A
Description
CAP CER 0.22UF 630V X7R 1812
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Capacitance :
0.22µF
Width :
3.2mm
Length :
4.6mm
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR, 7 INCH
Factory Lead Time :
16 Weeks
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
yes
Thickness :
2.794mm
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
630V
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm