1812CC223KAT2A
Mfr.Part #
1812CC223KAT2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
22nF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
10%
Length :
4.5mm
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
2.54mm
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
600V
Width :
3.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Datasheets
1812CC223KAT2A
KYOCERA AVX 1812CC223KAT2A
22nF Ceramic Capacitor 10%