1812CC223KAJ1A
Mfr.Part #
1812CC223KAJ1A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1812
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Contains Lead
Feature :
High Voltage
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
3.2mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
600V
Height :
2.54mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.022µF
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness :
2.54mm
Datasheets
1812CC223KAJ1A
KYOCERA AVX 1812CC223KAJ1A
0.022μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC223KAJ1A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 600V, it can operate.
1812CC223KAJ1A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 600V