1812CC222MAT3A\SB
Mfr.Part #
1812CC222MAT3A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 630V X7R 1812
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Capacitance :
2200pF
Published :
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Feature :
High Voltage
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Rated :
630V
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1812CC222MAT3A\SB
KYOCERA AVX 1812CC222MAT3A\SB
2200pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC222MAT3A\SB Overview
A program's size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1812CC222MAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm