1812CC222KATBE
Mfr.Part #
1812CC222KATBE
Description
CAP CER 2200PF 630V X7R 1812
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Depth :
3.2mm
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Published :
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Thickness :
2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R
Height :
2.54mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
2200pF
Datasheets
1812CC222KATBE
KYOCERA AVX 1812CC222KATBE
2200pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC222KATBE Overview
Programs on this device are of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
1812CC222KATBE Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm