1812CC222KAT1A
Mfr.Part #
1812CC222KAT1A
Description
CAP CER 2200PF 630V X7R 1812
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitance :
2200pF
Datasheets
1812CC222KAT1A
KYOCERA AVX 1812CC222KAT1A
2200pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC222KAT1A\SB Overview
A 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1812CC222KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm