1812CC152KAT1A\SB
Mfr.Part #
1812CC152KAT1A\SB
Description
CAP CER 1500PF 630V X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Feature :
High Voltage
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
1500pF
Datasheets
1812CC152KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812CC152KAT1A\SB
1500pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC152KAT1A\SB Overview
Programs on this device are of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
1812CC152KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm