1812CC103MATME
Mfr.Part #
1812CC103MATME
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1812
X7R
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
ECCN Code :
EAR99
Height :
2.54mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness :
2.54mm
Capacitance :
10000pF
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR, 7 INCH
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±20%
Temperature Characteristics Code :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
600V
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Feature :
High Voltage
Length :
4.5mm