1812CC103MAT1A\SB
Mfr.Part #
1812CC103MAT1A\SB
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1812
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1812CC103MAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812CC103MAT1A\SB
10000pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC103MAT1A\SB Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1812CC103MAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm