1812CC103KATMEJ
Mfr.Part #
1812CC103KATMEJ
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1812
Tolerance :
±10%
Height :
2.54mm
Voltage - Rated DC :
600V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness :
2.54mm
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Datasheets
1812CC103KATMEJ
KYOCERA AVX 1812CC103KATMEJ
10000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC103KATMEJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 600V, it can be operated with a voltage of rated DC.
1812CC103KATMEJ Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 600V