1812CC103KAT3A\SB
Mfr.Part #
1812CC103KAT3A\SB
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Datasheets
1812CC103KAT3A\SB
KYOCERA AVX 1812CC103KAT3A\SB
10000pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC103KAT3A\SB Overview
A 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1812CC103KAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm