1812CC103KAT1A\SB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812CC103KAT1A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Voltage
Capacitance :
10000pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
1812CC103KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812CC103KAT1A\SB
10000pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC103KAT1A\SB Overview
Programs on this device are of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
1812CC103KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm