1812CC102MAT1A\SB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812CC102MAT1A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 630V X7R 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
Feature :
High Voltage
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
1000pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1812CC102MAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812CC102MAT1A\SB
1000pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC102MAT1A\SB Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1812CC102MAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm