1812CC102MAT1A
Mfr.Part #
1812CC102MAT1A
Description
CAP CER 1000PF 630V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Published :
Datasheets
1812CC102MAT1A
KYOCERA AVX 1812CC102MAT1A
1000pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC102MAT1A\SB Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1812CC102MAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm