1812CA821JAT1A\SB
Mfr.Part #
1812CA821JAT1A\SB
Description
CAP CER 820PF 630V NP0 1812
Capacitance :
820pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Datasheets
1812CA821JAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812CA821JAT1A\SB
820pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA821JAT1A\SB Overview
Ceramic capacitor is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1812CA821JAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm