1812CA622JAT1A
Mfr.Part #
1812CA622JAT1A
Description
CAP CER 6200PF 630V NP0 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
6200pF
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Weight :
26.988746mg
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Case Code (Metric) :
Thickness :
2.54mm
Voltage - Rated DC :
630V
Tolerance :
±5%
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
Height :
2.54mm
Depth :
3.2mm
Datasheets
1812CA622JAT1A
KYOCERA AVX 1812CA622JAT1A
6200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA622JAT1A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 630V, it can operate.
1812CA622JAT1A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V