1812CA472JAT1A\SB
Mfr.Part #
1812CA472JAT1A\SB
Description
CAP CER 4700PF 630V C0G/NP0 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4700pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
1812CA472JAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812CA472JAT1A\SB
4700pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA472JAT1A\SB Overview
Programs on this device are of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1812CA472JAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm