1812CA471MAT1A\SB
Mfr.Part #
1812CA471MAT1A\SB
Description
CAP CER 470PF 630V C0G/NP0 1812
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
630V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1812CA471MAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812CA471MAT1A\SB
470pF 630V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA471MAT1A\SB Overview
This device's program size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1812CA471MAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm