1812CA470KAT1A
Mfr.Part #
1812CA470KAT1A
Description
CAP CER 47PF 630V C0G/NP0 1812
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Published :
Feature :
High Voltage
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1812CA470KAT1A
KYOCERA AVX 1812CA470KAT1A
47pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA470KAT1A\SB Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1812CA470KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm