1812CA470JAT1A
Mfr.Part #
1812CA470JAT1A
Description
CAP CER 47PF 630V C0G/NP0 1812
Ceramic Capacitors
Feature :
High Voltage
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±5%
Datasheets
1812CA470JAT1A
KYOCERA AVX 1812CA470JAT1A
47pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA470JAT1A\SB Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1812CA470JAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm