1812CA390MAT1A
Mfr.Part #
1812CA390MAT1A
Description
CAP CER 39PF 630V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Depth :
3.2mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, 7 INCH
Length :
4.6mm
Case Code (Imperial) :
Published :
Height :
2.54mm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount, MLCC
Number of Pins :
2
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
630V
Capacitance :
39pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Characteristics Code :
C0G
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Multilayer :
yes
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness :
2.54mm