1812CA390JAT9A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812CA390JAT9A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 630V C0G/NP0 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
630V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Published :
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Voltage
Radiation Hardening :
No
Depth :
3.2mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
39pF
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Termination :
SMD/SMT
Thickness :
2.54mm
Height :
2.54mm
Dielectric :
C0G
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Case Code (Metric) :
Datasheets
1812CA390JAT9A
KYOCERA AVX 1812CA390JAT9A
39pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA390JAT9A Overview
A program's size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1812CA390JAT9A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm