1812CA332JATME
Mfr.Part #
1812CA332JATME
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 630V NP0 1812
Depth :
3.2mm
Feature :
High Voltage
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Height :
2.54mm
Surface Mount
Published :
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
630V
Thickness :
2.54mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
4.5mm
Case Code (Metric) :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
600V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Characteristics Code :
C0G
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm