1812CA271KAT1A\SB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812CA271KAT1A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 270PF 630V C0G/NP0 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
270pF
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Datasheets
1812CA271KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812CA271KAT1A\SB
270pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA271KAT1A\SB Overview
A program's size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1812CA271KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm