1812CA221KATRE
Mfr.Part #
1812CA221KATRE
Description
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1812
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Capacitance :
220pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Length :
4.5mm
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, 13 INCH
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.2mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
600V
Thickness :
2.54mm
Height :
2.54mm
Datasheets
1812CA221KATRE
KYOCERA AVX 1812CA221KATRE
220pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA221KATRE Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 600V, it can operate.
1812CA221KATRE Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 600V