1812CA221KATBE
Mfr.Part #
1812CA221KATBE
Description
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1812
C0G NP0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
600V
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
Bulk
Length :
4.5mm
Thickness :
2.54mm
Capacitance :
220pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
2.54mm
Depth :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1812CA221KATBE
KYOCERA AVX 1812CA221KATBE
220pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA221KATBE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1812CA221KATBE Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm