1812CA221KAT1A\SB
Mfr.Part #
1812CA221KAT1A\SB
Description
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1812
C0G NP0
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
220pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1812CA221KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812CA221KAT1A\SB
220pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA221KAT1A\SB Overview
A 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1812CA221KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm